کاربری
کاربر گرامی به گرين رويد ، سایت و انجمن فوق تخصصی اندرويد - Android Forums خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
Hovv Xperian
آپلود سنتر فارسروید Jazireh Sabz

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15

موضوع: مقایسه و همچنین تفاوت Samsung I9505 Galaxy S4 و Samsung I9500 Galaxy S4

تازه وارد
    تشکر شده 66 بار در 9 ارسال
    حالت من : Ghamgin
    مبلغ حمایت شده توسط کاربر
    0 تومان

مقایسه و همچنین تفاوت Samsung I9505 Galaxy S4 و Samsung I9500 Galaxy S4

Samsung Galaxy S4 همانند برادر بزرگتر خود Galaxy S II در دو مدل I9500 , I9505 موجود است که عمده ترین تفاوت آن در پردازنده آن است.
    این تفاوت را در جدول زیر می توانید مشاهده نمایید.

برای استفاده از تمامی امکانات گرین روید عضو شوید !
    پس از عضویت امکان دانلود و استفاده از جدیدترین رام ها ، آموزش های اندرویدی ، نرم افزار ، گرافیک ، تم ، لانچر ، نرم افزارهای گرافیکی و شخصی سازی ، ابزارک ( Widget ) ، وال پیپر ، بازی ، مشاوره و فروشگاه و بخش مربوط به گوشی های HTC ، Samsung ، Sony Xperia ، Sony Ericsson ، LG ، Motorola ، Google Nexus و تعمیرات سخت افزاری تلفن همراه دسترسی کامل خواهید داشت !

پس از عضویت امکان دانلود و استفاده از جدیدترین رام ها ، آموزش های اندرویدی ، نرم افزار ، گرافیک ، تم ، لانچر ، نرم افزارهای گرافیکی و شخصی سازی ، ابزارک ( Widget ) ، وال پیپر ، بازی ، مشاوره و فروشگاه و بخش مربوط به گوشی های HTC ، Samsung ، Sony Xperia ، Sony Ericsson ، LG ، Motorola ، Google Nexus و تعمیرات سخت افزاری تلفن همراه دسترسی کامل خواهید داشت !

Samsung I9505 Galaxy S4 Samsung I9500 Galaxy S4 Model
    Quad-core 1.9 GHz Krait 300, Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600 Quad-core 1.6 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.2 GHz Cortex-A7, Exynos 5 Octa 5410 Processor
    Adreno 320 PowerVR SGX 544MP3 GPU
    4.99 inches 5.0 inches Size
    Drama Shot, Eraser, Sound and Shot, Simultaneous HD Video And Image Recording, Geo-tagging, Touch Focus, Face And Smile Detection, Image Stabilization, HDR Auto focus, Dual Shot, Simultaneous HD Video And Image Recording, Geo-tagging, Touch Focus, Face And Smile Detection, Image Stabilization, HDR Features
    Yes, 1080p@30fps Yes, 1080p@30fps, dual-video rec. Video
    Yes, 2 MP, Full HD 1080p@30fps Yes, 2 MP,1080p@30fps, dual video call Secondary
    HSDPA, 42.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps; LTE, Cat3, 50 Mbps UL, 100 Mbps DL HSDPA, 42.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps 3G
    Yes, v4.0 with A2DP, EDR Yes, v4.0 with A2DP, EDR, LE Bluetooth
    Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot Wi-Fi
    Yes, microUSB v2.0 (MHL), USB On-the-go Yes, microUSB v2.0 (MHL 2), USB On-the-go, USB Host USb

ویرایش توسط Kaveh Khan : 05-09-2013 در ساعت 12:08
    یه جایی تو قلبت هست که روزی خونه من بود...

2. 14 کاربر مقابل از Kaveh Khan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. # ADS
    مدیر تبلیغات
    GreenRoid - Android your ads

مدیر ارشد
    تشکر شده 4,445 بار در 889 ارسال
    حالت من : Mehraboon
    0 تومان

این رو هم اضافه کنم که مدل 9500 به هیچ وجه از سوی سیانوژن ساپورت نخواهد شد. علتش هم منتشر نشدن اطلاعات دقیق از چیپ Exynos می باشد. ( مانند قضیه ی 9100 و 9100G )
    این رو هم بدونید که توی مدل 9500 هیچ گاه هشت هسته با هم کار نمی کنند و یک حالت مبنای 2 وجود دارد. یعنی یا 4 هسته ی A7 کار می کنند یا چهار هسته ی A15 .

Nobody at Team Hacksung (the team behind Galaxy S2, Note, S3, Note2, G Tabs… official CM ports) plans to buy it, neither develop for it. There are two variants which will be a pain to maintain, [and] the bugs we have on the S3 will probably be there on S4, too (camera), and we all know Samsung ability to release sources while staying in line with mainline. Yes Qualcomm releases sources, but Exynos sources we had were far from [working on] actual Galaxy products. I’m pretty sure the same will happen for this one.
    That’s a uniform “no” from us.

در مورد 9505 هم بدونید که هم از سوی سیانوژن ساپورت خواهد شد و هم چیپ قوی تری دارد. البته هنوز این مدل به ایران وارد نشده است.

منبع

از دانلود کردن از سرور های خارجی خسته شدی ؟
    دوست داری فایل هات رو با سرعت بالا دانلود کنی ؟

میخوای لینک هات قابلیت Resume داشته باشن ؟

خوب غصه نداره که ....

کافیه وارد تاپیک زیر بشی و لینک مستقیم درخواست بدی.

مستقیم سازی لینک های درخواستی کاربران

5. 9 کاربر مقابل از S I N A عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر ارشد گوشی های Samsung
    تشکر شده 3,147 بار در 739 ارسال
    حالت من : Movafagh
    0 تومان
    نظر یکی از کاربران در سایت mobile.ir که فکرکنم مفید باشه برای مقایسه دوگوشی و...

تفاوت اصلی این دو مدل در CPU و GPU و Chip اون هاست !!
    در I9500 از دو سی پی یوی چهار هسته ای استفاده شده که ساخت شرکت آرم هست که میشه گفت معروف ترین شرکت سازنده ی سی پی یو در جهانه !! چهارتا از سی پی یو ها Cortex A15 و چهارتای دیگه Cortex A7 هستن !! در I9505 از 4 هسته ی پردازشی استفاده شده که همگی Kriat 300 هستن که ساخت شرکت کوالکام هستن که شرکت کوالکام جدیدا از پردازنده ی جدیدش به نام Krait 400 که بر روی چیپ اسنپدرگون 800 سوار میشه بر روی Xperia Z Ultra استفاده کرد !!
    همون طور که میدونید GPU یا به طور کامل Graphic Processor Unit وظیفه ی پردازش گرافیکی دیوایس رو بر عهده داره اما CPU یا به طور کامل Centeral Processor Unit پردازشگر مرکزی هس که بر کار کلیه ی بخش های دیوایس نظارت داره و مثل عمل مغز در بدن انسانه!!
    جی پی یوی اس4 اکتا یا همون I9500 مربوط به شرکت Imagination Technologies هس که اسم این جی پی یو PowerVR SGX 544 MP3 هست !! این همون جی پی یویی هس که در دیوایس های اخیر شرکت اپل و دیوایس هایی مثه GALAXY S I9000 یا GALAXY SL I9003 یا GALAXY S II I9100G استفاده شده !! جی پی یوی آیفون 5 مدل قبلی جی پی یوی اس4 اکتا هس به نام PowerVR SGX 543 MP3 !! عددی که پس از MP یا به طور کامل Multi Processing میاد نشون میده که در اون جی پی یو از چند هسته ی گرافیکی استفاده شده که می بینیم در آیفون 5 و اس4 اکتا از سه هسته استفاده شده !! همون طور که در جی پی یوی اس3 یا همون Mali-400 MP از یه هسته استفاده شده !!
    اما جی پی یوی I9505 یا اس4 اسنپدراگون Adreno 320 هست که تقریبا از قدرت مشابهی با PowerVR SGX 544 برخورداره اما به اختلاف اندکی از جی پی یوی اس4 اکتا ضعیفتره !! دلیلش هم استفاده از یک هسته به عنوان جی پی یو در اس4 اسنپدراگون هست !! البته قابل ذکره که سرعت کلاک PowerVR که در اس4 اکتا هس بیشتر از آدرنو 320 هست و این باعث میشه که PowerVR قدرت بیشتری داشته باشه اما محسوس نیست !!
    چیپ گوشی اس4 اکتا Exynos 5 Octa هست که مخصوص شرکت سامسونگ و ساخت همین شرکته !! اما چیپ I9505 اسنپدرگون 600 هس که محصول شرکت کوالکامه !!

همون طور که میدونید با برنامه های بنچمارک گیری قدرت سخت افزار گوشی رو اندازه میگیرن !! بنچمارک اس4 اکتا بدون هیچ اورکلاکی در حدود 28000 هس اما اس4 اسنپدراگون نهایتا امتیاز 26000 رو بدست میاره که این برتری اس4 اکتا در سی پی یو رو نشون میده !! اما این ها در عمل بسیار ناچیز هست و محال و غیر ممکنه که این دو در عمل برتری قابل دیدن داشته باشن !!
    اما در حال حاضر خوبی اس4 اسنپدراگون گرم شدن کمترش نسبت به اس4 اکتا هست و البته باتریش هم بهتر دوام میاره و دیرتر خالی میشه !! دلیل اصلی گرم شدن بیشتر و باتری کمتر I9500 به خاطر معماری Big Little هس که در این گوشی به کار رفته که همین طور به کمال خودش نرسیده !! در مورد سوییچ شدن بین هسته های راه های مختلفی هس که اس4 اکتا یا در اصل لینوکس یا هسته ی اندروید فقط میتونه از مهاجرت خوشه ای استفاده کنه که این باعث داغ شدن گوشی و باتری کمتر میشه ....
    ولی بیشتر کارشناسان در این مورد گفتن که میشه با انجام تغییراتی در کرنل اندروید نوع مهاجرت هسته ها رو بسیار بهینه تر کرد !! تا به حال که سامسونگ با آپدیتاش این تغییر رو عملی نکرده !! ولی احتمال هس که یا مدل مهاجرت رو تغییر به یا حداقل در سوییچ خوشه ای از گرما و نیروی کمتری استفاده کنه که به نظرم در این دو آپدیت که برای اس4 اومده این مدنظر بوده اما خیلی تاثیری تا به حال نداشته !!
    DEVICE:
    Samsung Galaxy SII: GT-I9100G

ROM:
    Cyangenmod 10.2 by Codeworkx

KERNEL:
    CM

7. 9 کاربر مقابل از saeed_Dexter عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

تازه وارد
    تشکر شده 9 بار در 7 ارسال
    0 تومان
    سلام ببخشید دوستان
    میخواستم اس3 بگیرم که دوستان گفتن سعی کن اس4 بگیری منم بعد چند وقت تصمیم گرفتم اس4 بگیرم

بعضیا منو ترسوندن به خاطر اینکه 9500 زیاد داغ میکنه و این داغی مشکل سازه و این حرفا! حقیقت داره؟چون من شنیدم بعد یک مدت باتری باد میکنه و از اینجور مشکلات! در صورتی که از جای دیگه هم شنیدم که هیچ مشکلی پیش نمیاد!! آخرش من نفهمیدم مشکل ساز هست یا نه؟ واینکه احتمال داره این که با آپدیت این مشگل حل بشه یا نه؟

و در آخر اینکه کدوم یکی از این ها نسخه ی جهانیه؟ کدوم براش آپدیت رسمی و در طولانی مدت براش میاد؟ و کدوم رام رسمی خاورمیانه داره و براش میاد؟
    آپدیت برام مهمه زبان فارسی هم مهمه
    لطفا کاملا منو راهنمایی کنید موندم چیکار کنم؟

و در آخر این که شما بر اساس این اطلاعاتی که دارین فکر میکنین کدوم بهتره ؟ و خودتون کدومو انتخاب میکنین؟

راستی من یه چی دیگه هم در مورد 9500 شنیدم که میگن سامسونگ قصد داره یه آپدیت ارائه بده که هشت هسته با هم کار کنن به نظرتون این واقعیت داره؟
    متشکرم از دوستان
    ویرایش توسط ariana18 : 10-25-2013 در ساعت 12:39

9. 2 کاربر مقابل از ariana18 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

معاون سایت
    تشکر شده 9,700 بار در 2,978 ارسال
    حالت من : Khaste
    0 تومان
    نوشته اصلی توسط ariana18 نمایش پست اصلی
    سلام ببخشید دوستان
    میخواستم اس3 بگیرم که دوستان گفتن سعی کن اس4 بگیری منم بعد چند وقت تصمیم گرفتم اس4 بگیرم

بعضیا منو ترسوندن به خاطر اینکه 9500 زیاد داغ میکنه و این داغی مشکل سازه و این حرفا! حقیقت داره؟چون من شنیدم بعد یک مدت باتری باد میکنه و از اینجور مشکلات! در صورتی که از جای دیگه هم شنیدم که هیچ مشکلی پیش نمیاد!! آخرش من نفهمیدم مشکل ساز هست یا نه؟ واینکه احتمال داره این که با آپدیت این مشگل حل بشه یا نه؟

و در آخر اینکه کدوم یکی از این ها نسخه ی جهانیه؟ کدوم براش آپدیت رسمی و در طولانی مدت براش میاد؟ و کدوم رام رسمی خاورمیانه داره و براش میاد؟
    آپدیت برام مهمه زبان فارسی هم مهمه
    لطفا کاملا منو راهنمایی کنید موندم چیکار کنم؟

و در آخر این که شما بر اساس این اطلاعاتی که دارین فکر میکنین کدوم بهتره ؟ و خودتون کدومو انتخاب میکنین؟

راستی من یه چی دیگه هم در مورد 9500 شنیدم که میگن سامسونگ قصد داره یه آپدیت ارائه بده که هشت هسته با هم کار کنن به نظرتون این واقعیت داره؟
    متشکرم از دوستان
    سلام دوست عزیز

مشکل داغ کردن اس 4 وجود داره اما زمانی این اتفاق میفته که از گوشی کارهای سنگین بکشید مثلا اجرای بازی های سنگین که اونم عیبی نداره
    و در موقع شارج هم حدالامکان باهاش کار نکنید چون اون موقع هم هست که داغ میکنه

مدل i9505 پشتیبانی بهتری داره

اگر بتونی 9505 بگیری خیلی بهتره چون کم گیر میاد

راجب فعال شدن 8 هسته هم این شایعه از طرف سامسونگ کاملا تکذیب شد
    .:درخواست نویسنده برای ماهنامه:.

شــــــــــرایــــــــط

11. 4 کاربر مقابل از F A R Z A D عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

تازه وارد
    0 تومان
    نوشته اصلی توسط F A R Z A D نمایش پست اصلی
    سلام دوست عزیز

مشکل داغ کردن اس 4 وجود داره اما زمانی این اتفاق میفته که از گوشی کارهای سنگین بکشید مثلا اجرای بازی های سنگین که اونم عیبی نداره
    و در موقع شارج هم حدالامکان باهاش کار نکنید چون اون موقع هم هست که داغ میکنه

مدل i9505 پشتیبانی بهتری داره

اگر بتونی 9505 بگیری خیلی بهتره چون کم گیر میاد

راجب فعال شدن 8 هسته هم این شایعه از طرف سامسونگ کاملا تکذیب شد
    ممنون دوست عزیز خیلی کمکم کردید
    فقط یک سوال دیگه! نسخه ی 9505 آپدیت رسمی و رام رسمی ایران با زبان فارسی براش میاد یا نه؟ چون زبان فارسی برام خیلی مهمه واین که این نسخه به صورت قانونی وارد ایران میشه؟ و مایکروتل گارانتی میکنتش؟ وبا اپراتور های ایران :همراه اول و ایرانسل و رایتلو تالیا مشکلی نداره ؟
    چون میگفتن گلکسی اس3 9305 این مشکلو داره و اپراتور همراه اولو ساپرت نمیکنه !! میخواستم بدونم این مشکل تو گلکسی اس 4 9505 وجود داره یا نه؟
    بیشتر نظرم به 9505 معطوف شد ولی میخوام مطمئن بشم ممنون میشم پاسخ بدین
    راستی فرمودید هرچقدرم مدل 9500 داغ کنه مشکلی براش پیش نمیاد؟؟
    ویرایش توسط ariana18 : 10-25-2013 در ساعت 13:43

13. کاربر مقابل از ariana18 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

معاون سایت
    تشکر شده 9,700 بار در 2,978 ارسال
    حالت من : Khaste
    0 تومان
    ممنون دوست عزیز خیلی کمکم کردید
    فقط یک سوال دیگه! نسخه ی 9505 آپدیت رسمی و رام رسمی ایران با زبان فارسی براش میاد یا نه؟ چون زبان فارسی برام خیلی مهمه واین که این نسخه به صورت قانونی وارد ایران میشه؟ و مایکروتل گارانتی میکنتش؟ وبا اپراتور های ایران :همراه اول و ایرانسل و رایتلو تالیا مشکلی نداره ؟
    چون میگفتن گلکسی اس3 9305 این مشکلو داره و اپراتور همراه اولو ساپرت نمیکنه !! میخواستم بدونم این مشکل تو گلکسی اس 4 9505 وجود داره یا نه؟
    بیشتر نظرم به 9505 معطوف شد ولی میخوام مطمئن بشم ممنون میشم پاسخ بدین
    راستی فرمودید هرچقدرم مدل 9500 داغ کنه مشکلی براش پیش نمیاد؟؟
    راجب گارانتی من اطلاعی ندارم

بله با تمامی اپراتور ها سازگاری داره و هیچ مشکلی نداره

اگه گوشی بیش از حد داغ کنه خودش فرمان خاموش شدن میده
    اما شما سعی کنید که کارهای سنگین مثل اجرای بازی های سنگین رو به مدت کمتری انجام بدید تا ببینیم سامسونگ برای رفع این مشکل چه میکنه
    .:درخواست نویسنده برای ماهنامه:.

شــــــــــرایــــــــط

15. 3 کاربر مقابل از F A R Z A D عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

تازه وارد
    0 تومان
    نوشته اصلی توسط F A R Z A D نمایش پست اصلی
    بله آپدیت رسمی دریافت میکنه
    راجب گارانتی من اطلاعی ندارم

بله با تمامی اپراتور ها سازگاری داره و هیچ مشکلی نداره

اگه گوشی بیش از حد داغ کنه خودش فرمان خاموش شدن میده
    اما شما سعی کنید که کارهای سنگین مثل اجرای بازی های سنگین رو به مدت کمتری انجام بدید تا ببینیم سامسونگ برای رفع این مشکل چه میکنه
    واقعا متشکرم
    من تا اونجایی که تو نت گشتم نسخه ی 9505 رو تا حالا تو ایران گارانتی نکردن !!
    شاید مجبور بشم 9500 رو بگیرم چون قصد دارم با گارانتی خرید کنم ولی اگر بدون گارانتی خریدم حتما 9505 رو میخرم

راستی به سوال مهم دیگه گرافیک 9505 نسبت به 9500 چقد ضعیفتره؟
    من اهل بازی هستم و به احتمال خیلی زیاد بازی های خیلی سنگین میخوام روش نصب کنم
    و اینکه پردازنده ی 9500 قوی تره یا 9505؟ منظورم از 9500 همه ی هشت هسته نیست منظورم 4 هسته ی قویتر هست
    یعنی 4 هسته ی قویه 9500 قوی تره و سرعت بیشتری داره یا اسنپدراگون 9505 ؟
    اینم جواب بدین ممنون میشم

ببخشید سرتونو درد آوردم

17. کاربر مقابل از ariana18 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

تازه وارد
    0 تومان
    واقعا متشکرم
    شاید مجبور بشم 9500 رو بگیرم چون قصد دارم با گارانتی خرید کنم ولی اگر بدون گارانتی خریدم حتما 9505 رو میخرم

و اینکه پردازنده ی 9500 قوی تره یا 9505؟ منظورم از 9500 همه ی هشت هسته نیست منظورم 4 هسته ی قویتر هست

ببخشید سرتونو درد آوردم

19. کاربر مقابل از ariana18 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

مدیر ارشد
    تشکر شده 4,445 بار در 889 ارسال
    حالت من : Mehraboon
    0 تومان
    واقعا متشکرم

ببخشید سرتونو درد آوردم
    تقریبا در یک سطح هستند و تفاوت های سرعتشون به صدم های ثانیه بر میگرده .
    یعنی اینجوری نیستش که دو سال بعد شما وقتی دکمه ی منوی 9500 رو زدی ، 5 ثانیه زودتر از منوی 9505 باز بشه .
    میفهمین که چه میگم .

گارانتی که هم که روت کنین از بین میبره . والا من توی عمرم هیچ وقت پارامتری به نام گارانتی رو در نظر نگرفته بودم . بهر حال شما اگر گارانتی براتون مهمه میتونین 9500 بگیرین.

در مورد بازی هم بیشتر گوشی های در یک سطح هستن. از نظر من یک مبنای دو وجود داره ، مثلا یا بازی اجرا نمیشه یا اگر بشه رو بیشتر گوشی ها در یک حد گرافیک هستش .
    ویرایش توسط S I N A : 10-30-2013 در ساعت 00:40

از دانلود کردن از سرور های خارجی خسته شدی ؟
    دوست داری فایل هات رو با سرعت بالا دانلود کنی ؟

میخوای لینک هات قابلیت Resume داشته باشن ؟

خوب غصه نداره که ....

کافیه وارد تاپیک زیر بشی و لینک مستقیم درخواست بدی.

مستقیم سازی لینک های درخواستی کاربران

21. 5 کاربر مقابل از S I N A عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین